Zbliżają się święta, więc biegamy po sklepach i szukamy prezentów dla najbliższych. Czasem zdarza się jednak totalna zaćma i kompletnie nie mamy pojęcia co kupić. Co wtedy? No cóż… jeśli szukacie fajnego prezentu dla osoby z ogrodniczym fiołem – ułatwię Wam sprawę przedstawiając gotowe propozycje, które wyszukałam w odmętach internetów. Lista jest kompletnie nieuporządkowana i przypadkowa (jeśli chodzi o kolejność) oraz bezczelnie subiektywna, no bo kto jak nie inny człowiek z fiołem ogrodniczym doradzi Wam najlepiej?

MOJE PROPOZYCJE PREZENTÓW

  • Z doświadczenia wiem, że podczas prac ogrodowych trzeba upchnąć gdzieś swoje przybory tj. telefon, fajki, zapalniczkę. No dobra, dalej nie palę ale czasem mi się zamarzy… W ubiegłym roku właśnie szukałam czegoś, co mogę nosić w tzw „pole”, żeby spakować niezbędne rzeczy zamiast rzucać komórką w miedzę 😉 Takim rozwiązaniem jest nerka. Na zdjęciu wersja raczej damska, znaleziona w sklepie Mięta, ale jestem przekonana, że przeszukując gruntownie Internet znajdziesz również opcję dla faceta.

  • Kalendarz na przyszły rok to prezent uniwersalny. Każdemu ogrodnikowi przyda się, żeby zaplanować wysiewy i prace w ogrodzie, poza tym ogrodnik też człowiek – lubi czasem wiedzieć jaki jest dzień i rok, a jeśli do tego kalendarz jest połączony z notesem i poradami ogrodniczymi? Takie połączenie ma Sezonownik. Jak mi Mikołaj nie przyniesie to sama sobie pójdę i kupię bo widzę na stronie, że również w Lublinie można go nabyć stacjonarnie. (Mikołajuuuu, jakbyś nie wiedział gdzie, to w Szklarni w CK na Peowiaków! 😀 )

prezent dla ogrodnika

  • Zapach pomarańczy. Wąchaliście kiedyś kwitnący kwiat pomarańczy? Pachnie milion razy obłędniej niż róża z jaśminem razem wzięte. Być może będziesz miał/a okazję się o tym przekonać kupując swojemu ogrodnikowi małe drzewko cytrusowe. Do zakupionego drzewka dobierz jakąś donicę lub osłonkę. Wiadomo, nie dasz przecież takiego golasa! Może takie wiadro się nada?

prezent dla ogrodnika

  • Coś do domu np. pościel, kapa albo poducha z motywami roślinnymi to bardzo sympatyczny i praktyczny prezent. W Ikea mają całkiem fajną serię pościeli inspirowanej motywami botanicznymi.

  • Szklarnia. Spokojnie, nie taka na pomidory wysokorosnące, bardziej na papryczki miniaturowe. Prezent fajny, szczególnie dla początkujących ogrodników. Tak, wiem – znowu Ikea, niech jej tak prędko nie robią w Lublinie, bo gdy w końcu wybudują to bankrutctwo nas czeka 😉

  • Coś ładnego np. bransoletka, zegarek z zawieszką lub medalion… z lasem. Takie cudo i wiele innych znalazłam w sklepie Egg in Egg.

  • Idąc tym tropem wzory botaniczne sprawdzają się też dobrze na ścianie! Ryciny z motywem roślinnym vintage czy plansze botaniczne to idealny pomysł na prezent dla kogoś kto lubi otaczać się roślinami i jednocześnie piękna dekoracja mieszkania. Całkiem fajną kolekcję wyszukałam na made for home.

  • DIY – Ogród w szklanej kuli. Gdy twój domowy ogrodnik nie może się już doczekać dłubania w polu, a Ty masz choć trochę talentu manualnego i chęci, zrób mu ogród – terrarium! Takie cuda zawsze mnie zachwycały. Na blogu Minty Inspirations znajdziesz praktyczny poradnik jak krok po kroku wykonać mini – ogród w szklanym pojemniku.

  • Na koniec coś z „budowlanego”, dział ogrodniczy. Może niekoniecznie grabki czy łopata 😉 Taczka czy gumofilce też nie wyglądałaby elegancko pod choinką, ale już np. fajny sekator? Ja bym chciała!

 


Co jeszcze? Zestaw ciekawych nasion, albo bon upominkowy do sklepu z nasionami, praktyczny notes (ja używam ich całe mnóstwo, przecież trzeba gdzieś spisywać wszystkie obserwacje i eksperymenty ogrodnicze) albo prenumerata ulubionego czasopisma, a może poradnik o którym ci gada przez ostatnie pół roku, warsztaty florystyczne czy inne – sam/a najlepiej znasz swojego ogrodnika więc wiesz co lubi najbardziej 🙂 Na swoim profilu Pinterest zebrałam trochę inspiracji prezentowych, zapraszam do przeglądania!

Z przedświątecznym pozdrowieniem – Aneta