Hej, mieszczuchy! Wybieracie się czasem za miasto rowerem? Czy tylko nad Zalew i z powrotem? Czy może być coś piękniejszego niż wiatr we włosach, łany zbóż dookoła, ćwierkające wróbelki i … zgraja niedzielnych rowerzystów w lajkrowanych gaciach siedzących ci „na ogonie”? Czy czujecie tą piękną nutę rywalizacji, żeby nie dać się wciągnąć w peleton i pozostać w koszulce lidera? 😉

Dziś dla odmiany nie Nałęczów, nie Kazimierz, nawet nie Zemborzyce. Zabieram Was na południe od Lublina –  na tyle blisko, żeby się nie zmęczyć, na tyle daleko, żeby odetchnąć wiejskim powietrzem i zobaczyć pole po horyzont. Co zwiedzać w okolicy? Nic nie zwiedzaj, just enjoy your ride 😉

Konopnica – Marynin – Radawiec – Tereszyn – Radawiec Mały

Konopnica lublin

Konopnica to dobre miejsce wypadowe. Stąd warto wyprawić się dalej na południe, grunt to przedostać się na drugą stronę torów kolejowych w stronę Marynina, a stamtąd strzała w sielskie klimaty.

Konopnica gmina
Marynin

Przejeżdżając przez Marynin, na samym początku wsi można podejrzeć postępy budowy zachodniej obwodnicy Lublina.

budowa drogi s19 Marynin

droga s19 Marynin

Marynin obwodnica lublina

Nowy wiadukt w Maryninie jest już oddany do użytku, jedziemy tędy dalej przez wieś.

Marynin Lublin

Marynin lubelskie

Na końcu wsi, po prawej napotkasz starą chatę – w tym miejscu jest rozdroże – tutaj masz dwa wyjścia – jechać w prawo w kierunku Aeroklubu w Radawcu, lub w lewo w stronę Tereszyna. Ja dziś wybieram w lewo. Jadę drogą łączącą Marynin z Tereszynem.

gmina Konopnica lubelskie

Konopnica

gmina Konopnica

Konopnica lubelskie

Skręcam w lewo na Tereszyn po to, żeby zaraz odbić w prawo wąską drogą lekko pod górę w stronę kolejnej wsi. To Radawczyk Drugi.

gmina Konopnica lubelskie Radawczyk Drugi

gmina Konopnica

Radawiec mały

Radawiec

W okolicach Radawca warto czasem spojrzeć w niebo 😉 Z Radawca Małego odbijam z głównej drogi w prawo i kieruję się z powrotem na Marynin. Do Konopnicy można też wrócić przez Tereszyn. Jedna i druga wieś to rzut beretem od miejsca, z którego wyjechaliśmy.

Konopnica

Konopnica


Przerwa na złapanie oddechu – gdzie można się napić/przekąsić na trasie?

Radawiec Drugi

Głodny? Usiądź w rowie i zjedz kanapkę 😉 Jeśli potrzebujesz coś ze sklepu, jest na trasie kilka miejsc, gdzie możesz zrobić zaopatrzenie. Pierwsze to sklep w Konopnicy, czynny w świątek, piątek i niedzielę (w niedzielę do 16-ej). Jeśli sklep jest zamknięty, batonika i butelkę wody kupisz obok na stacji LPG. W Radawczyku Drugim też jest sklep, jest jeszcze remiza strażacka ze sklepem na dole we wsi Tereszyn. Jeśli wracasz przez Tereszyn, przy wyjeździe ze wsi w stronę Konopnicy i Lublina, po drugiej stronie wylotówki na południe jest stacja paliw z barem – restauracją, tu możesz zjeść ciepły posiłek. To chyba tyle ze znanych mi dostępnych sklepów i barów w okolicy.