Dziś oprowadzę Was trochę po zakątkach letniej bazy Part Thyme.

Centrum dowodzenia

letnie biuro

Tutaj najczęściej powstają teksty, z aparatu zgrywają się zdjęcia, kubek z kawą paruje, w wazonie pachną sezonowe kwiaty, a koteły pilnują, żeby pańsia głupot nie nawypisywała w internetach 😉 Zazwyczaj spędzam tu poranki, później to miejsce jest mocno nasłonecznione, więc wynoszę się z laptopem do bardziej zacienionej kryjówki.

Rzepakowe pola

pole rzepaku

W najbliższej przyszłości naszykujcie się na dużą dawkę żółtego koloru na blogu, bo w tym roku jesteśmy otoczeni polami rzepaku. Pszczoły będą miały wypas, co oznacza, że o zapylanie pomidorów nie muszę się martwić. Poza tym, żółty ładnie kontrastuje z granatowym (czyt. majowe niebo w czasie burzy) a to dobrze robi zdjęciom 😉

Szopa

Punkt strategiczny w letniej bazie Part Thyme. Przechowalnia nasion, kijków do nart, akcesoriów do grillowania, suszarnia ziół i papryczek chili, główne centrum najlepszego sygnału telefonii komórkowej oraz dom dla milionów potrzebnych zapomnianych rzeczy. Bluszcz, który porasta szopę, latem wdziera się do środka, wtedy szopa żyje własnym życiem.

szopa

szopa

szopa

W szopie w pudełku pod daszkiem ukrywa się Frusci Frusci – w cieplejsze dni ucina sobie tu kocie drzemki (ładne mi drzemki – od 8 rano do 16-ej hahaha)

Stara szklarnia

O zachodzie słońca wygląda, jakby płonęła. Jeszcze kilka lat temu była tu wylęgarnia dla pomidorów, jednak przez te klika lat znacznie urosły drzewa w pobliżu, które zacieniają szklarnię, więc przestała ona spełniać swoją funkcję. Teraz jest wykorzystywana do produkcji rozsad i trochę jako podręczny składzik oraz świątynię dumania 😉 – w środku pod ceglanym murem stoi ławeczka, można sobie przynieść kawę i porozmyślać nad sensem życia lub sensem wysiewania dziesięciu odmian dyni w nadchodzącym sezonie.

szklarnia

papryka - rozsada

Młody las

Pisałam niedawno o tym, że kilka lat temu posadziliśmy ok. 100 drzew. Nadal nie możemy się doczekać kiedy to wszystko urośnie, ale już widać pierwsze efekty – najszybciej rosną modrzewie.

modrzew

rzepak

kwiaty na taras

letnie biuro

letnie biuro

majowe niebo

c.d.n.