Krajobrazy i kolory – zmiany, zmiany, zmiany

Żegnam się z żółto – granatowym krajobrazem, rzepak już prawie przekwitł, nastał czas chabrów, jaśminu i truskawek. Tyle się zmienia dookoła, że nie nadążam z robieniem aktualnych zdjęć. Ze zjadaniem truskawek zresztą też. I z robieniem zdjęć truskawkom przed ich zjedzeniem również. Dlatego dziś będzie jedynie mały wstęp do czerwcowych migawek.

pole rzepaku

Koteł na etacie

Zrobiło się jakby cieplej. Wiem to od kota. Pod koteła można sobie ustawiać zegarek, punktualnie o 8 rano chodzi spać do pudełka w szopie pod samym dachem, punktualnie o 16-ej słychać łubudu, to znak że Frusci Frusci się wyspała, raczyła zejść z góry i jest gotowa coś przekąsić na obiad. Taki koci etat 😀 Nie muszę też patrzeć na termometr, gdy widzę że Frusci Frusci zamiast w pudełku śpi na półeczce – to znak, że temperatura przekroczyła 25 stopni.

kot wieś

na działce

W ogrodzie i na polu

Pogoda ruszyła, ruszyły też warzywa, wszystko kwitnie i rośnie w oczach. Pojawiły się pierwsze papryczki – tu na zdjęciu malutkie zalążki Cayenne, która najwcześniej ze wszystkich zaczęła owocować.

chili w ogrodzie

chili w ogrodzie

pomidory w ogrodku

Pomidory – na polu każdy dostał swoją opończę, w końcu moje rajtuzy na coś się przydały hahaha. Żarty żartami, ale patrząc wstecz na rozmaite formy wiązania pomidorów do palików – ten patent najbardziej mi się sprawdza. Dobre rajty nie są złe – po opadach deszczu szybko wysychają, poza tym są elastyczne i nie wrzynają się w łodygi pomidorów tak jak sznurek.

pomidory w ogródku

Sałaty jak zwykle wysiałam za dużo. W tym roku jest piękna, więc się pochwalę.

sałata lodowa w ogródku

sałata lollo rossa

Kalarepka, fasolka szparagowa i selery (w tle) też mają się dobrze. Najbardziej czekam na fasolkę szparagową, którą w sezonie mogłabym jeść codziennie i bez umiaru.

kalarepka

I na koniec – moje oczko w głowie, eksperyment sezonu: melon. Przed nim jeszcze daleka droga.

melon w ogródku

Na polu powstało nowe stanowisko do zadumy/rzucenia telefonu podczas gracowania/postawienia kawy/rozmyślania nad sensem uprawy bakłażana w polu*

na działce

*wybrać pasujące do sytuacji

c.d.n.